serwis bram łódź - profesjonalny servis

SERWIS BRAM ŁÓDŹ TEL KOM 782432943

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Gry

#1 2008-02-05 12:02:24

krystian

gość

napęd z aukcji internetowej

stałem się nabywcą napędu kupionego na aukcji internetowej na początku wszystko ładnie wyglądało i zanosiło się na ubaw z nową bramą na pilota.Sprzedawca napisał że się nadaje do mojej bramy i sprzedał mi z pewnością 100 procent że jest to najlepszy napęd do mojej bramyPierwsza niejasność wyszła w czasie montażu kiedy chciałem prosić o pomoc w programowaniu elektroniki i uproszczonego schematu do podłączeń kabli.po 4 mejlach i 6 telefonach w końcu doprosiłem się od sprzedawcy i przysłał mi jakiś schemat i to z wielkimi oporami.
Teraz mam awarie i sprzedawca nie odbiera telefonów i nie czyta mejli.napęd ma 2 miesiące no i do naprawy muszę znależć serwisanta i  zapłacic z własnej kieszeni .

jaki musi byc zastosowany napęd przesuwny do bramy 7m 400 kg doradzcie !!! to co nabyłem z aukcji pójdzie na sprzedaż.
Dajcie namiary na jakieś firmy z okręgu poznania

 

#2 2008-02-05 20:11:27

monter1

gość

Re: napęd z aukcji internetowej

to nie nowa rzecz słyszy się i spotyka ludzi co chcieli zaoszczędzić i skusili się niską cena.
nie tędy droga do zadowolenia.Człowiek uczy się na błędach ,najlepiej nie na swoich : / tylko innych i dlatego chyba trzeba przeczytać twojego posta .

co do bramy 7m 400kg to napęd od 1000-1500kg ale ale pierwsze co zrobisz to dzwoń do kilku instalatorów i niech do ciebie podjadą z ofertami .pochwal się za kilka dni co tam masz na papierach.

 

#3 2008-02-05 22:03:11

grzech0tnik

forumowicz

2518353
Zarejestrowany: 2007-11-09

Re: napęd z aukcji internetowej

w pierwszej kolejności trzeba sprawdzic czy brama płynnie, i z jednakowym oporem porusza sie po całej długości, czy niema wtrakcie jazdy jakis oporów. Jezeli zas chodzi o automatyke to polecam BENINCA, FAAC, CAME, NICE, niekoniecznie wtej kolejności

Offline

 

#4 2008-02-06 08:09:14

krystian

gość

Re: napęd z aukcji internetowej

brama otwiera się płynnie i nie szarpie waży sporo 400 kg a sprzedano mi napęd do 400kg i nie wspominano nic o naddatku mocy w silniku.konsultowałem z przyjacielem i jednym monterem i opinia przeważ na silniki do 1000 kg na moją bramę.I teraz na forum tutejszym okazuje się że tema sensownie zbliżony.

jaki silnik dobrać na 230 -380 v

 

#5 2008-02-06 10:24:33

elektrobram

admin-Tomek-

1478901
Call me!
Skąd: łódź
Zarejestrowany: 2006-12-09
:: instalator

Re: napęd z aukcji internetowej

witam

do takiej bramy siłowniczek do 400 kg to harakiri widocznie sprzedawca ma zielone pojęcie o doborach siłowników.Dobór siłownika na telefon ,na forum itp często kończy się szybką awarią no niektóre działają rok dwa i się rozlatują.

nawiązać rozmowe z monterami na miejscu przy pana bramie i wyciągnąć wnioski.

opcja z silnikiem na 230 jest tańsza niż na 380 i bez problemów znajdzie się dobry siłownik na 230 do 1000 kg


serwus   

Offline

 

#6 2008-02-13 19:17:14

leon

gość

Re: napęd z aukcji internetowej

też odradzam kupowanie w internecie ,to się żle kończy jak coś się zepsuje i trzeba czekac na naprawe kilka tygodni

 

#7 2008-02-14 09:29:40

daro

gość

Re: napęd z aukcji internetowej

wole zamówic montera do instalacji jak cos sie zepsuje to do ciebie przyjedzie.kupisz w  internecie to musisz odkrecic naped i wyslac na swój koszt kupa niepotrzebnej roboty i nerwów

 

#8 2008-02-15 12:45:44

lipinski

gość

Re: napęd z aukcji internetowej

odradzam wywalić około 2 tysiaki i mieć problem z naprawą ,dajta se spokój.Ty no i wez jeszcze odkręcaj to i wysyłaj do innego miasta.

 

#9 2008-02-15 21:02:45

monter

gość

Re: napęd z aukcji internetowej

taka moda dla mnie głupota na poczatek zaoszczedzisz pare procent a pózniej i tak dopłacisz za naprawe i transport z demontazem

 

#10 2008-02-16 08:21:53

elektrobram

admin-Tomek-

1478901
Call me!
Skąd: łódź
Zarejestrowany: 2006-12-09
:: instalator

Re: napęd z aukcji internetowej

witam

podstawa to kupowanie z głową i wybieranie firm poważnych.
No i kalkulacja spokojna bez emocji.


serwus   

Offline

 

#11 2008-03-06 21:06:53

legol

gość

Re: napęd z aukcji internetowej

czołem

z rezerwa podchodze do aukcji i po jaka pałę ryzykowac co za różnica czy wydasz 2tysiaki na aukcji czy pojedziesz do firmy w mieście i tez dostaniesz upust jak na aukcji.
chromole takie interesy lepiej jak widze za co płace.

 

#12 2008-03-07 10:52:13

elektrobram

admin-Tomek-

1478901
Call me!
Skąd: łódź
Zarejestrowany: 2006-12-09
:: instalator

Re: napęd z aukcji internetowej

witam

racja w gruncie rzeczy po co kupować na aukcjach internetowych napedy bramowe przecież taki sam upust a nawet większy uzyska się w firmie .
A po drugie rzeczywiście można "dotknąć" to co si zamierza kupić ,uzyskać pomoc techniczną odnośnie montażu czy podłączeń i wszystko na miejscu.Myśle że ryzyko jest mniejsze.

Są też ludzie co nie maja czasu i rzeczywiście ostatnia szansą zakupu dla nich to aukcja internetowa.


serwus   

Offline

 

#13 2008-03-07 18:22:46

monter

gość

Re: napęd z aukcji internetowej

jasne ,w każdym mieście firma gdzie mozna w takiej cenie kupic napęd to i po jasnego grzyba kupowac z aukcji ,bez sensu!!!

 

#14 2008-03-08 08:11:49

bogdan

gość

Re: napęd z aukcji internetowej

klient mieszkający w gdańsku i kupujący napęd z warszawy musi mnieć nierówno po sufitem bo i po co narażac się na dodatkowe koszty transportu a o wysyłce po awarii nie wspomne o upustach też przecież w gdańsku dostanie taki sam upust jak na aukcji internetowej.jedziesz do firmy i widzisz co masz w pudełku a do tego potargujesz się i masz montera z którym się dogadasz bez problemu.

 

#15 2008-03-09 17:13:43

anna szymek

gość

Re: napęd z aukcji internetowej

nas forumowicze przekonali że warto się zastanowic na zakupem z internetu przyznajemy ze nosiliśmy się oboje z zamiarem kupna automatyki do bram o 10 % taniej za pośrednictwem aukcji internetowej .rozmyślalismy razem o montażu, ewentualnych naprawach i samodzielnych demontaży z tym związanych dla nas to zupełny problem ze względu na brak czasu i czasu a w gruncie rzeczy uzyskaliśmy lepszą ceną niż na aukcji i to bez jakiegoś wielkiego targowania inne plusy to zamówilismy montaz napędu przy zakupie w firmie .
czyli nie jestesmy zdani na montera który nie będzie ponosił odpowiedzialności za zły montaż.Mamy  gwarancje za całość automatyka z montażem i nie będziemy sie prosili i wydzwaniali o naprawe bo wszystko jest na umowie.

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
Ciechocinek wellness weekend dla dwojga