serwis bram łódź - profesjonalny servis

SERWIS BRAM ŁÓDŹ TEL KOM 782432943


#1 2007-11-01 14:37:07

Prot

gość

Montaż FAAC 414

Witam,

kilka dni temu nabyłem zestaw FAAC 414 no i mam dylemat jak go zainstalować. Moja brama to bardzo lekka konstrukcja z zawiasami na słupkach metalowych 100x100mm. Nie uda mi się nawet zbliżyć do wymiarów instalacyjnych a i b podanych w instrukcji. Maksimum jakie mogę wycisnąć to A-145mm i B-90mm. Czy w takiej sytuacji musżę zmienić konstrukcję bramy? Wydawało mi się, że mam raczej typową bramę i nie wiem jak to najlepiej i najszybciej rozwiązać.

Proszę o porady.

 

#2 2007-11-01 15:14:19

monter

gość

Re: Montaż FAAC 414

a gdzie nabyłes ten zestaw i dlaczego pan sprzedawca cię nie poinformował co i jak ???ZAPOMNIAŁO MU SIĘ ??? wiesz że jak sam zainstalujesz to tracisz gwarancje w razie wpadki na samodzielnym montażu.wiesz doskonale zapewne że jak cos uszkodzisz przy montażu to ściągasz to i odsyłasz na swój koszt do naprawy?

 

#3 2007-11-01 15:28:16

Protec

forumowicz

Zarejestrowany: 2007-11-01

Re: Montaż FAAC 414

Otóż w momencie zakupu byłem przekonany, że moja brama jak najbardziej nadaje się do pracy z takim napędem i nie zgłębiałem tematu.

Zadzwoniłem do FAAC Polska z pytaniem czy mogę zastosować skrócone wartości dla odległości A i B i powiedziano mi że nie ma z tym większego problemu i nie muszę wykorzystywać całego skoku śruby.  Ponieważ jednak w dalszej części instrukcji montażowej kładzie się nacisk na używanie wartości z tabel postanowiłem zapytać ludzi z doświadczeniem i stąd moje pytanie na forum.

Offline

 

#4 2007-11-01 15:33:23

monter

gość

Re: Montaż FAAC 414

wie pan co

pana brama nadaję się do pracy z każdym typem automatu

prosze podać wymiary bramy i wage oraz rodzaj wypełnienia .

gdzie pan kupił zestaw??

 

#5 2007-11-01 15:44:03

Protec

forumowicz

Zarejestrowany: 2007-11-01

Re: Montaż FAAC 414

Zestaw kupiłem na Allegro.

Długość skrzydła to 2m i jest ono zbudowane z profili stalowych rozmieszczonych co ok 10 cm. Jest bardzo lekkie (myślę że około a może i poniżej 70 kg). Nie ma żadnego wypełnienia pomiędzy profilami.

Offline

 

#6 2007-11-01 15:58:57

monter

gość

Re: Montaż FAAC 414

tak myślałe że to zakup internetowy i co koleś który panu sprzedał się nie odzywa    ?? 
........................................................................................................................................................
myśle że skrzydło 2 metrowe to ponad 100 kg ale istotniejsze pytanie to do czego pan będzie spawał uchwyt przedni na bramie bo to w przypadku pana bramy najważniejsze .Na jakiej wysokości i do czego .

jak to skrzydło wygląda czy to klasyczny prostokąt z pionowymi profilami ???

 

#7 2007-11-01 16:16:08

Protec

forumowicz

Zarejestrowany: 2007-11-01

Re: Montaż FAAC 414

Mam kontakt ze sprzedawcą i nie czuję się przez niego oszukany w żaden sposób. Po prostu forum to szerszy sposób komunikowania się i z większą grupą osób. Nie chcę popełnić banalnych błędów i liczę na opinie osób z podobnym doświadczeniem.

Brama jest zbudowana z pionowych profili, ma na wysokości zawiasów dolnych poprzeczne profile stalowe i do nich mogę przyspawać zaczepy montażowe. Jak pisałem wcześniej moje obawy dotyczą właściwie tylko wymiarów, które są zalecane przez producenta.  Nie wiem czy nie wpłynie to negatywnie na siłowniki. Wkleiłbym rysunek, ale nie bardzo wiem jak to zrobić.

Offline

 

#8 2007-11-01 16:43:35

monter

gość

Re: Montaż FAAC 414

wklej pan zdjęcia SWOJEJ BRAMY  na forum albo prześlij pan do admina na skrzynke i po krzyku

a jak ma pan kontakt ze sprzedawca to po jasnego grzyba wydzwania pan do faaca a teraz na forum pan pomocy szuka,MOŻE LEPIEJ DO SPRZEDAWCY ZADZWONIĆ -NAPEWNO SIĘ ZNA NA SPRZĘCIE ALBO SPRZEDAJE OD MYDŁA ZACZYNAJĄC I NA SYRENKACH 104 KOŃCZĄC I TERAZ NIE CHCE PANU POMÓC.
.................................................................................................................................................

DOSTARCZY PAN ZDJĘCIA TO POMOGĘ

 

#9 2007-11-01 18:42:47

Protec

forumowicz

Zarejestrowany: 2007-11-01

Re: Montaż FAAC 414

http://img221.imageshack.us/img221/3882/bramaui1.jpg




http://img214.imageshack.us/img214/9772/brama1ce0.png

Offline

 

#10 2007-11-01 19:07:42

monter

gość

Re: Montaż FAAC 414

klasyczna brama jednak podatna na zachwiania powodem braku sztywności będzie to widoczne przy zamykaniu i otwieraniu za pomoca siłowników.
odboje (stopy) na otwieraniu konieczne poprawi to prace siłowników i zabezpieczy przed uszkodzeniami mechanicznymi przy wysprzęglaniu awaryjnym.

Przy takich warunkach montażowych pasuje tu panu wszystko co się sprzedaje na rynku nie ma obawy.
niech pan przyspawa uchwyt tylny siłownika najdalej od zawiasu jak się da ,teraz założy pan siłownik i weźmie sobie mazaczek do zaznaczenia uchwytu przedniego siłownika na otwartej bramie póżniej niech pan zamknie brame i porówna zapas na tłoku siłownika jeżeli jest to wszystko ok.

Najlepiej pokombinować sobie tak aby na zamknięciu siłownik tworzył kąt ostry w stosunku do skrzydła bramy .Co wiąże się z przycinaniem fleksem przedniego uchwyt

jak zagmatwałem to prosze pytać odpowiem na dalsze pytania.

 

#11 2007-11-01 19:23:17

Protec

forumowicz

Zarejestrowany: 2007-11-01

Re: Montaż FAAC 414

Teraz już mi Pan rozjaśnił nieco sytuację. Po prostu bałem się, że u mnie skok tuby wynosić będzie tylko 22-23cm i to mogłoby być niewskazane (za szybkie otwieranie bramy, ew przeciążenia itd.) Czy z Pańskiej praktyki nie wynika że taka konfiguracja suwu tuby może skrócić żywot siłowników? Odboje oczywiście planuję zainstalować.

Offline

 

#12 2007-11-01 19:30:55

monter

gość

Re: Montaż FAAC 414

wie pan co dopóki dopóty nikt w brame nie przywali samochodem albo pirun nie walnie w okolicy to wszystko powinno byc ok .

Najważniejsze po montażu to wysprzęglenie siłowników i sprawdzenie na całej długości otwierania i zamykania czy nie ma żadnych oporów i skoków.Otwieranie ręczne ma się odbywać płynnie na całej drodze pracy siłownika.

złużycie części czynnych siłownika to normalka luzy i chałasy zauważy się po okresie 2-3 lata i to czas na serwis jak się to zlekceważy to siłownik wytrzyma 5 zamiast 10 lat.

 

#13 2007-11-01 19:47:28

Protec

forumowicz

Zarejestrowany: 2007-11-01

Re: Montaż FAAC 414

Bardzo dziękuje za wszystkie podpowiedzi. Zaczynałem się obawiać czy nie będzie konieczna przeróbka bramy.

Pozdrawiam

Offline

 

#14 2007-11-01 19:55:54

monter

gość

Re: Montaż FAAC 414

ok.

pozdrawiam

 

#15 2008-10-15 05:55:15

maciek

gość

Re: Montaż FAAC 414

witam
sprzedawca a zarazem monter podpowiedział że jak nie chcę odboi na końcu czyli na otwarciu zsunąć siłownik na max i przyłożyć uchwyt mont. przedni i tak zaspawać ponoć on tak robi i jest ok ??

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
ciechocinek nocleg