serwis bram łódź - profesjonalny servis

SERWIS BRAM ŁÓDŹ TEL KOM 782432943


#31 2013-02-23 16:33:48

chodzący po ziemi

gość

Re: tanie napędy do bram

tandeta jest wszędzie ale pod markowym szyldem jakiegoś wyrobu kryje się sporo chińszczyzny więc pytanie-płacić za chromowany napis dużo wiecej kasy czy nabyć coś po dokładnym rozpoznaniu o wiele taniej .
1 zasada-elementy,części mechaniczne metalowe
2 zasada-dokładny montaż na sztywno
3-zasada-konserwacja,smarowanie itd
4-zasada-dla niemoty i lenia któremu się nie chce np odśnieżyć proponuję wyroby z programu kosmicznego NASA
do ekstremalnych warunków-to dopiero jest koszt

 

#32 2013-02-23 17:00:47

monter-łódź

Administrator

Zarejestrowany: 2009-04-15
:: serwis bram łódź tel 782432943

Re: tanie napędy do bram

z 1 zasada się nie zgodzę ...od wielu lat wiadomo może nie wszystkim że materiały sztuczne maja o wiele wiekszą wytrzymałość od materiałów metalowych a poza tym nie wymagają smarowania ...


Serwis Bram Łódz
kom 782432943

Offline

 

#33 2013-07-16 21:58:18

mareczny

forumowicz

Zarejestrowany: 2013-07-16

Re: tanie napędy do bram

przy pewnych założeniach tworzywo jest trwalsze,lecz niestety nie na niską temperaturę i uraz mechaniczny.
Zgadzam się z montażem bramy przesuwnej na wózkach teflonowych,lecz nie popieram montażu teflonowej listwy zębatej.(przy minusowych temperaturach parokrotnie wymieniałem odcinki teflonowej listwy zębatej,bo ktoś ...tylko dotknął łopatą przy odśnieżaniu..nie wiem czy to była wina niedokładnego odlewu,ale stal ma jednak troszkę lepsze własności mechaniczne.
Chodzący po ziemi powinien zwrócić uwagę,że nie płaci za złocony napis na siłowniku,tylko za doświadczenie,renomę,części zamienne i dokładne sprawdzenie elementów współpracujących nawet przez Chińczyków.Nie polecam napędów z supermarketów typu Avidsen itp.
Godziwa zapłata za montaż,poradę i pomoc przy awarii,lub kupno badziewia z którym będzie mnóstwo kłopotów,pretensji,nerwów to wybór każdego Polaka...
Ostatnio coraz częściej niż na montaż jestem wzywany do awarii,bo...instalator przestał odbierać telefon...
w związku z tym przestrzegam przed jednorazowym,tanim kontaktem z "fuchowcem" który zamontuje,skasuje ale naprawić nie będzie umiał...ewentualnie zaproponuje wymianę na nowy siłownik.Koszt części zamiennych renomowanego producenta nie jest wysoki i plusem jest powtarzalność serii.(Zazwyczaj naprawa trwa do 3-4 dni roboczych z czego 2 dni są na kuriera.Wszystkie części albo na miejscu,albo w centralnym magazynie)Kupując sprzęt który ma być niezawodny i tani w eksploatacji naprawdę warto dać troszkę więcej by mieć święty spokój. Ostatnio zaczepił mnie na montażu klient i stwierdził,że w Poznaniu są o wiele tańsze napędy niż w Kołobrzegu - zapytałem,czy może dowiedzieć się jak wygląda temat z gwarancją,na drugi dzień przyznał się że gwarancja jest pełna na 24 miesiące,ale siłownik trzeba zdemontować,odesłać w kartonie do sprzedawcy,a on wysyła to do producenta...Klienta poinformowałem,że po moim montażu nie ma takich "demontaży" - stwierdzenie stopnia skomplikowania awarii jest bezpośrednio na miejscu i czas naprawy nie jest dłuższy niż 4-5 dni roboczych.
.

informacja dla zainteresowanych:automaty do bram np: z Castoramy pod nazwą Moovo produkuje Nice,z tym że "planned obscolence" jest obliczone na 2 lata...nie polecam na dłużej,akcesoria są miernej jakości,cenowo porównywalne do renomowanych producentów automatyki.do niektórych miejsc ta  automatyka się po prostu nie nadaje-zbyt duża czułość amperometryczna powoduje brak możliwości zaprogramowania centrali sterującej przy wiaterku.

(planned obscolence - zaplanowany wiek urządzenia na prawidłowe działanie przez okres 24 miesięcy lub trochę dłużej,po tym terminie koszt naprawy przekracza koszt zakupu nowego urządzenia...mniej więcej tak to wygląda.)

Offline

 

#34 2013-10-16 08:05:35

tymprzem

forumowicz

Zarejestrowany: 2013-10-11

Re: tanie napędy do bram

Witajcie. mam nadzieje ze wybaczycie mi odświeżenie tematu. jestem świeżo po zrobieniu ogrodzenia. teraz planuje kupno automatyki do bramy skrzydłowej stalowej. na rynku jest bardzo dużo różnych sterownikow do wyboru i przyznam się wam, że kompletnie nie wiem na co się zdecydować. zastanawiam się nad zestawem z beninki bob/bob24, tym bardziej ze jest w niezlej cenie ok. tysiąca zł. macie jakieś doświadczenie z tym sterownikiem?

Offline

 

#35 2014-10-22 00:35:19

Banxter

forumowicz

Zarejestrowany: 2014-10-22

Re: tanie napędy do bram

Tu za każdym razem trzeba odświeżać, bo na forum mała aktywność widzę. I co kupiłeś w końcu sterownik?

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
Ciechocinek wellness weekend dla dwojga